Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to jedno z tych miejsc, które zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. Położona w malowniczej kotlinie, otoczona majestatycznymi szczytami Karkonoszy i Gór Izerskich, ta miejscowość to prawdziwy klejnot Sudetów. Dzięki idealnemu położeniu jest doskonałym punktem wypadowym i miejscem na rezerwację noclegu w górach na liczne górskie wędrówki, zarówno dla początkujących turystów, jak i doświadczonych alpinistów.

Kiedy mówimy o Szklarskiej Porębie, nie można nie wspomnieć o jej bogatej historii. Już w XIX wieku była ona znanym ośrodkiem rzemieślniczym, a dzięki temu dziedzictwu możemy dzisiaj podziwiać unikalne szklane wyroby i kamieniarskie dzieła sztuki, które są świadectwem tamtych czasów. Co więcej, Szklarska Poręba przez wiele lat przyciągała artystów i literatów, inspirując ich swoim niezwykłym pięknem.

Nie tylko historia czyni to miejsce wyjątkowym. Amatorzy sportów zimowych znajdą tu doskonałe warunki do uprawiania swojej pasji - liczne trasy narciarskie, nowoczesne wyciągi oraz ścieżki do biegówek. Natomiast w cieplejszych miesiącach miłośnicy przyrody mogą podziwiać niesamowite wodospady, takie jak Wodospad Kamieńczyka, czy też tajemnicze formacje skalne, które kryją w sobie wiele legend.

Szklarska Poręba to połączenie tradycji z nowoczesnością, dzikiej przyrody z kulturą. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Zaplanuj wizytę w tym górskim raju i pozwól, by Szklarska Poręba stała się Twoim ulubionym zakątkiem Polski.

Nasze miejsca to:
Sudety (KARKONOSZE) - KARPACZ, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Góry Kaczawskie, Góry Izerskie - Jakuszyce, Świeradów Zdrój, Rudawy Janowickie - Łomnica, Wojanów, Bobrów, Trzcińsko, Góry Sokole oraz magiczna Dolina Bobru...
© Berga
Wykonanie:
NFHotel
Zobacz w Sudetach: Karpacz, Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój, Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój.